Latvijas Veselības ekonomikas asociācija un Latvijas Kvalitātes biedrība ceturtdien, 2.oktobrī, jau otro gadu pasniedza kvalitātes balvas ārstniecības iestādēm, godinot labākās piecās nominācijās:

Internā profila nodaļa – VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” 6. aprūpes nodaļa
Ķirurģiskā profila nodaļa – VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” 3. aprūpes nodaļa
Dzemdību nodaļa – RP SIA “Rīgas Dzemdību nams”
Psihiatriskā profila nodaļa – VSIA „Bērnu psihoneiroloģiskā slimnīca “Ainaži””
Veselības centrs – SIA “iVF Riga” Ginekoloģiskās aprūpes klīnika

VSIA „Bērnu klīniskās universitātes slimnīca” šogad balvu saņēma veselās divās nominācijās – nominācijā „Ķirurģiskā profila nodaļa” par labāko atzīta slimnīcas 3.aprūpes nodaļa, bet nominācijā „Internā profila nodaļa” – 6.aprūpes nodaļa.
Nominācijā „Dzemdību nodaļa” balvu jau otro gadu pēc kārtas saņēma Rīgas Dzemdību nams, nominācijā „Psihiatriskā profila nodaļa” – VSIA Bērnu psihoneiroloģiskā nodaļa „Ainaži”, savukārt nominācijā „Veselības centrs” par labāko atzīta SIA „iVF Riga” Ginekoloģiskās aprūpes klīnika.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad būtiski pieaudzis ārstniecības iestāžu vērtējums, kas norāda uz iestāžu lielāku ieguldījumu kvalitātes celšanā. Kopumā iestādes tika vērtētas pēc 50 starptautiskiem kvalitātes kritērijiem piecās jomās: vadības procesi un atbildība, darbinieku kompetence, pacientiem un darbiniekiem droša vide, pacientu klīniskā aprūpe, kvalitātes un drošības pilnveidošana. Šogad vidējais vērtējums audzis līdz 2,4 no 3, kas ir maksimālais.

Daiga Behmane,

LVEA valdes priekšsēdētāja