1. decembrī notika Ārstniecības iestāžu Kvalitātes balvu 2015 pasniegšana. Kvalitātes balvas konkursu jau trešo gadu rīkoja Latvijas Veselības ekonomikas asociācija (LVEA) un Latvijas Kvalitātes biedrība. Kvalitātes balvas konkurss ir vērsts uz kvalitātes vadības ieviešanu Latvijas ārstniecības iestādēs atbilstoši starptautiski atzītiem standartiem un metodikai, un tā mērķis ir veicināt nevainojamu un drošu pacientu aprūpi, ārstniecības pakalpojumu kvalitāti un efektivitāti.

Kvalitātes balva ir atzinība par iniciatīvu pilnveidot ārstniecības iestādes sniegumu un prasmi uzlabot savas darbības rādītājus. Balvas tika pasniegtas četrās nominācijās: „Ķirurģiskā profila nodaļa”, „Dzemdību nodaļa”, „Onkoloģiskā profila nodaļa” un „Veselības centrs”. Šogad Kvalitātes balvas konkursu atbalstīja arī Veselības ministrija, tāpēc pasākumā piedalījās un balvas uzvarētājiem pasniedza veselības ministrs, Dr. biol. Guntis Belēvičs.

Balvas saņēma: nominācijā „Ķirurģiskā profila nodaļa” – Vidzemes slimnīcas Traumatoloģijas nodaļa, nominācijā „Dzemdību nodaļa” – Jūrmalas slimnīcas Dzemdību nodaļa, nominācijā „Onkoloģiskā profila nodaļa” – Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnikas Kodolmedicīnas klīniskā daļa, bet nominācijā „Veselības centrs” – Veselības centra 4 Dermatoloģijas un ķirurģijas klīnika.

Visas pārējās ārstniecības iestādes – konkursa dalībnieces – saņēma diplomus par dalību konkursā.

Daiga Behmane, Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas valdes priekšsēdētāja: „Kvalitātes balva ir būtisks solis, lai Latvijā iespējami drīz radītu visaptverošu, nacionālu un starptautiskiem standartiem atbilstošu ārstniecības iestāžu kvalitātes sistēmu. Šo trīs gadu pieredze rāda, ka dalība Kvalitātes balvas konkursā ārstniecības iestādēm sniedz ne tikai skaidru izpratni par kvalitātes sistēmas nozīmi un nepieciešamību, bet ir arī praktisks instruments veiktspējas uzlabošanai kvalitātes jomā. Dalība konkursā prasa nopietnu laika, cilvēku un citu resursu ieguldījumu, tāpēc esmu pateicīga un novērtēju to, ka jau tā noslogotajā ikdienā dalībiestādes tos ir atradušas un atvēlējušas šim mērķim.”

„Dalība Kvalitātes balvas konkursā ļauj katrai ārstniecības iestādei skaidri apzināt pilnveidojamās jomas un definēt veidus un risinājumus to uzlabošanai,” atzīst Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas pārstāvis, kvalitātes vadības eksperts Igors Trofimovs. „Ir ārstniecības iestādes, kas konkursā piedalās visus trīs gadus, un to snieguma izaugsme kvalitātes jomā ir ļoti uzskatāma un pat pārsteidzoša – progress ir acīmredzams un ļoti būtisks. Mēs būtu gandarīti, ja šajā konkursā turpmāk piedalītos iespējami daudz ārstniecības iestāžu, izmantojot to kā iespēju pilnveidot pacientu aprūpi, radīt drošu vidi visām ārstniecības procesā iesaistītajām personām.”

Pasākumu atbalstīja uzņēmumi AbbVie, Roche un Olainfarm, E. Gulbja laboratorija un Starptautiskā Inovatīvo farmācijas uzņēmumu asociācija. Informatīvais atbalstītājs – žurnāls Doctus.


Papildu informācija:      

Ance Seikstule,

Baltic Communication Partners

26167994

ance.seikstule@bcp.lv